Qualia Exclusive Wellness & Spa Taksim Barcelo

- Management

İstanbul’un merkezinde 1500 m2 alana sahip işletmemizde kaliteli hizmetin keyifle buluştuğu tesisimizde yelpazesi geniş masaj terapi çeşitlerimizle evinizde hissedeceğiniz konforlu bir hizmet sunmaktayız. VİNTAGE olma özelliğiyle adını latince’de “kişisel tecrübenin özelliği” anlamına gelen “Quale” adından almış olan işletmemiz 5* yıldızlı BARCELO HOTEL TAKSİM içerisinde 11. Katta bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunması nedeniyle de avantaj sağlayan tesisimiz, sauna, buhar, türk hamamı, roma hamamı, fitness, jakuzi, VIP odası, masaj odaları, dinlenme odaları ve güleryüzlü personelimizle özgün, huzurlu ve samimi bir yer..

2009 yılında "SPA sektöründe öncü ve güvenilir olmak" ilkesiyle yola çıkan ismimiz, geçen süreç içerisinde şubelerini çoğaltarak bünyemize 3. konseptimizi ekleyerek mutlak müşteri memnuniyetine yönelik ev sahipliği yapmaktayız. Alınan ve uygulanan eğitimlerle hizmetlerimizi en iyi şekilde yapmamızı sağlayacak insan kaynağına, teknik bilgi ve donanıma sahip kurumsal bir firmayız. Hizmetlerimizle fark yaratır, sonuç odaklı çalışmanın mükafatı olarak misafir kazanırız. Sürekli gelişen, değişen, sorgulayan ve öğrenen bir iş kültürüyle çalışır, katkı yaratan çalışanlarımızı ayrıştırır ve ödüllendiririz.

Spor ve anatomi ilkelerinden ödün vermeden mutlu çalışan kadromuzun istikrarını sağlayarak wellness konusunda en çok talep gören spa işletmesi yolunda ilerlemek arzusundayız. Bugüne kadar olan deneyimlerinizin de üzerinde olan Fitness merkezimizden, tüm İstanbul ayaklarınızın altında spor da yapabilirsiniz. O halde.. Barcelo Hotel Qualia SPA&Fitness Center

Vizyonumuz; Kalitede süreklilik sağlamak için misafirlerimizle duygusal bağ kurarak en çok güvenilen SPA markası olmak

Misyonumuz; Yaşam kalitenizi artırmak ve başarılı bir sonuç elde etmek için tercihiniz olmamız yeterli olacaktır.

 Adres: Kocatepe Mahallesi, Abdulhak, Hamit Cad No:25, 34437 Beyoğlu/İstanbul

 Tel:  0212 377 45 45 - (Dahili)7950

"Kapalı Havuz"

TÜRK HAMAMI

Türk hamamında sunulan hizmet, Anadolunun kültürü ve sanatı ile vücudun dinlenmesini sağlayan bir törene benzemektedir. Egzotik aromaların ve yayılan sıcaklığın etkisiyle kendinizi geçmişte yaşayan sultanlar gibi hissedeceksiniz. Hamamdaki sıcak buharın rahatlatıcı etkisiyle vücudunuz ısınır ve cildiniz yumuşaklık kazanır. Paşa ve Sadrazam’ın etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.

Hamama ilk girdiğinizde hamam ustası sizi, hamamın ortasında yer alan sıcak göbek taşına yatırır. Burada sıcaklığın, ruhunuzu ve bedeninizi tamamen rahatlattığını hissedersiniz. Hamam ustası ardından tüm vücuda etkili ve temizleme özelliğine sahip rahatlatan ve iyi hissetmenizi sağlayan keseleme işlemini uygulamaya başlar. Bütün vücuda kese yapılması mükemmel bir temizlik hissi sağlar, cilt pürüzsüzleşir ve yumuşar, hızlanan kan dolaşımı ise tüm kasılmaları gevşetir. Daha sonra hoş kokulu bir köpük bulutuyla sarılırsınız. Köpüğün hoş kokusuyla rahatlayan bedeniniz masajın ardından iyice durulanır. Hamam ustası aromatik yağlarla hamama özgü masaj hareketleri ile kasları hareketlendirip, başınıza, el ve ayaklarınıza özel bir masaj uygular. Hamam hizmetinin sonunda ise vücut ve ruh dinginliğine kavuşarak size sunulan bir bardak çayın keyfine varırsınız.

Uygulama süresi: 30dk

ŞIMARTICI HAMAM BAKIMLARI

CLEOPATRA

Sıcak göbek taşı üzerinde rahatlayan vücudunuzun, özel olarak hazırlanmış süt ve bal karışımı ile uygulanan bakımla, cildinizin bir bebeğinki gibi yumuşacık olması sağlanır.

Uygulama süresi: 45dk

HARMONİ

Türk hamamının eşsiz güzelliğinin, özel olarak öğütülmüş çiçek, kahve veya nar tozlarıyla buluştuğu bir bakımdır. Cildinizin bütün gözeneklerini açar ve rahat bir nefes almasını sağlar.

Uygulama süresi: 45dk

SULTAN BAKIMI ( 4 EL )

Bu bakım Osmanlı döneminin saraylarında ve hamamlarında SULTANLAR a bakıcıları tarafından uygulanmıştır. İki kişi tarafından uygulanan bu bakımda öncelikle hamam ustalarımız sizi hamamın ortasında bulunan sıcak göbek taşına yatırdıktan sonra ulusal Türk kesemiz uygulanır ardından köpük bulutu ile sarılırsınız ve ağır ritimlerle yapılan masaj sonrası gül suyu ile toniklenir ve durulandıktan sonra size dinlenme odasında uygulanan yüz maskesinin ardından kendinizi OSMANLI dönemindeki SULTANLAR gibi hissedersiniz.

Uygulama süresi: 45dk

KLASİK MASAJ / İSVEÇ MASAJI

Kas gevşetici ve stres giderici, duyarlı, derine inen, kaslara yönelik bir masajdır. Hafif ya da kuvvetli dokunuşlarla kan dolaşımı hızlandırılır. Değişik ihtiyaçlara uygun tarzda yapılır Ayrıca hücrelerin her bir dokunun ve bunun sonucunda tüm organizmanın gevşemesi hedeflenmektedir. Seçkin masaj yağları ile tüm vücuda uygulanır. Gergin bölgeleriniz tespit edilip yumuşatılır.

Uygulama süresi: 50dk

RELAKS & AROMA MASAJI

Yüksek kaliteli aroma yağları ile vücudu rahatlatan ve tazeleyen teknikler kullanılır. Sinirler rahatlatılır ve iç huzur sağlanır. Baştan ayağınıza kadar yapılan hassas ama aynı zamanda derine inen masaj sayesinde gerilimler rahatlatılır ve yepyeni bir yaşam sevinci hissetmenizi sağlar.

Uygulama süresi: 50dk

AYAK REFLEKS BÖLGE MASAJI

Özel bir masaj tekniği ile uygulanan yoğun ayak masajıdır. Ayaklardaki refleks noktaları yardımıyla tüm vücuda ve organlara ulaşılır. Enerji blokajları çözülür, vücudun kuvvet noktaları aktive edilir ve kendini iyileştirme sürecine katkı sağlanır.

Uygulama süresi: 45dk

MANUEL LENF DRENAJI

Lenf drenajının görevi vücudun lenf sistemini harekete geçirmektir. Lenf sadece vücuttaki suyu atma, yumuşatma ve toksinlerden arındırma etkisiyle kalmaz, aynı zamanda organizmanın tüm savunma sisteminin taşıyıcısıdır. Ağırlaşmış bacaklar, selülit, yorgunluk ve baş ağrılarına etkilidir. Bağışıklık sistemini rahatlatır ve güçlendirir, hücre yenilenmesini sağlar ve sinir sistemini harmonize eder.

Uygulama süresi: 50dk

LA STONE TERAPİSİ

La Stone terapisi eski Kızılderili iyileştirme metotlarına dayanan iddialı bir masaj türüdür. Sıcak bazalt ve soğuk mermer taşları vücudun enerji noktaları üzerine koyulur. Yoğun masaj ve taşların sıcaklığı ile dokudaki kan dolaşımı yükselir ve inatçı gerilimler çözülür. Vücudunuzda hoş ve derin bir rahatlama ve ahenk hissedersiniz.

Uygulama süresi: 60dk

LOMİ LOMİ NUİ

Havaii tapınak masajlarının kraliçesi, eski Havaii kültürünün ruhani bir bölümüdür. Değişen ve birbirine bağlı, alt kol ile yapılan uzun ve akıcı masaj hareketleri ve dirsek yardımıyla eklemlerin gevşemesi, ruhun serbest kalması sağlanır ve derin bir rahatlama hissi uyanır. Sevgi dolu, insanı sarmalayan bu dokunuşlar, hoş kokulu ılık vücut yağları ve Havaii müziği eşliğinde kendinizi emin ellerde hissettirir.

Uygulama süresi: 70dk

ANTİ STRES MASAJI

Vücudunuzun güne zinde başlaması veya günlük hayatın getirdiği yorgunluk ve sıkıntılardan kurtulmak amacıyla uygulanan bu masaj türü , vücudunuzun gevşemesin ve rahatlamasını sağlar

Uygulama süresi: 70dk

ANTİ SELÜLİT MASAJI

Özel yağlarla uygulanan bu masaj kan dolaşımını harekete geçirir, Selülitler’in parçalanmasını sağlar.

Uygulama süresi: 50dk

SHIATSU

Japonya’nın bu geleneksel tedavi sanatı “parmak basıncı” anlamına gelmektedir. Bu teknik sayesinde vücut ve vücutta dolaşan doğal enerji, ellerle yapılan basınç aracılığıyla uyarılmaktadır Doğuya ait diğer tedavi metotlarında olduğu gibi burada da “Chi”ya da “Ki” dengelenmektedir. Bu canlılık vücudu dengeler, sağlıklı tutar ve vücudun nefes almasını, işlemesini sağlar. Basit basınç teknikleri, dengenin oluşmasını ve daha yoğun enerji akımını sağlar. Shiatsu, sizlere vereceğimiz rahat bir kıyafet ile yerde uygulanır. Müşteri dengeli şekilde nefes alıp, bilincini özgür bırakırken uzmanımız, elleri, dizleri, dirsek ve ayakları ile gergin bölgeleri rahatlatır, ağrıları giderir.

Uygulama süresi: 50dk

TAİ MANUEL MASAJI

Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. Thai masajı, Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında, tamamıyla doğal ve insan sağlığını hem zihinsel hem de bedensel yönden iyileştirmeyi amaç edinen bir uygulamadır. Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Thai masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.

Uygulama süresi: 60dk

BALİ MASAJLARI

GELENEKSEL BALİ MASAJI

Endonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini ve tüm iç sistemlerin birbiriyle entegrasyonunu sağlar. Bu masaj tekniğini tamamlayıcı olarak kullanılan doğal yağlarımızla kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselir, dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama sağlanmış olur.

Uygulama süresi: 50dk

MANDARA MASAJI

Adını Bali destanlarındaki sonsuz gençlik saçan Mandara Dağından alan Mandara Masajı iki terapistin birbirleriyle uyumlu olarak geleneksel Bali masaj tekniklerini uygulamasıyla gerçekleştirilir.

Uygulama süresi: 50dk

Tüm cilt bakımları hakkında bilgi ve randevu için aşağıdaki telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 212 250 38 29

Tesisimizi görmek ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 212 250 38 29